GENEL BİLGİLER

GENEL BİLGİLER

GENEL BİLGİLER VE KURALLAR

1.KATILIM ŞARTLARI

 Koşu 18 yaşın üzerinde herkesin katılımına açıktır. 33K , 61K ve 100K Katılımcılarının 20 Mayıs 2024 tarihine kadar geçerli(6 aylık) ve koşmalarına engel olmadığını belirtir bir sağlık belgesine veya bir spor federasyonundan onaylı sporcu lisansına (Atletizm veya Triatlon  Federasyonları)sahip olmaları gerekmektedir. İlgili belgeler koşu öncesi organizasyona ibraz edilecektir. Koşucuların atletik hazırlıklarının olması ve farklı hava ve doğa şartlarına uygun kıyafetler giymeleri gerekmektedir.

2.KAYIT BİLGİLERİ

Koşuya sadece kayıtlı koşucular katılabilir. Kayıtlar dagyeniceultra.com internet sitesinden ALİVEX.COM üzerinden gerçekleştirilecektir. Kayıt butonuna tıklandığında kayıt olacağınız sayfaya yönlendirileceksiniz. Son kayıt tarihi 20 Mayıs 2024 dir.

Parkur değişiklikleri için son tarih  24 Nisan 2024 dir.

Katılımcı limitine ulaşılmış olan parkura geçiş yapılamaz.

1 kişi en fazla 1 kere parkur değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Yapılan her kayıt kişiye özeldir. Kayıt devrine veya bir katılımcı yerine başka birisinin koşmasına izin verilmeyecektir.

Yanında koşuya kayıtlı olmayan birini koşturan koşucu ilk cp de diskalifiye edilecektir.

 Kayıt Koşulları:

Parkurlar

01.01.2024

06.02.2024

07.02.2024

14.04.2024

15.04.2024

20.05.2024

6k

550 TL

650 TL

690 TL

15k

600 TL

700 TL

790 TL

33k

750 TL

900 TL

1.050 TL

61k

850 TL

1.000 TL

1.200 TL

100k

950 TL

1.200 TL

1.450 TL

 


 Organizasyon belli koşullarda kayıt ücretinde değişim yapma hakkına sahiptir.

Kayıt ücreti aşağıda listelenmiş olan maddeleri kapsamaktadır :

- Göğüs Numarası

- Zaman ölçümü

- Koşu tişörtü

- Parkur boyunca ara noktalarda yiyecek ve içecek desteği

- Koşuyu başarı ile bitiren katılımcılar için bitiren madalyası

Kupa ve ödül teslimi:

-Ödül töreni sırasında kupasını ve ödülünü almayan sporculara daha sonra kupa gönderimi yapılmayacaktır. 

-Ödül töreninde ödülünü almayan sporcular, Ödül hakkını da kaybetmiş sayılacaktır.

İptal ve İade:

Doktor ve hastane onaylı sağlık problemleri haricinde iptal talebi kabul edilmeyecektir.

Kayıt iptal taleplerinin yazılı olarak info@dagyeniceultra.com adresine bildirilmesi gerekmektedir.

24 Nisan 2024 tarihinden sonra yapılacak iptallerde kayıt ücreti iade edilmeyecektir.

Katılımcı tarafından ne şekilde ödeme yapıldıysa aynı şekilde katılımcıya iade edilir. Ödeme katılımcı tarafından banka havalesi ile yapılmış ise iade katılımcının aynı banka hesabına ya da ödeme katılımcı tarafından kredi kartı ile yapılmış ise iade katılımcının aynı kredi kartına yapılacaktır.

Kötü hava koşulları veya benzeri organizasyonun kontrolü dışındaki sebeplerden dolayı koşu durdurulur veya iptal edilirse kayıt ücreti iade edilmez.

3. Yarışmacıların Supporter - Destekçi Desteği:
* 6k - 15k - 33k Parkurları için yarışmacılara supporter - destekçi desteğine izin verilmeyecektir.
* 61k Parkuru için Cp1 - Atlas , Cp2 Misi , Cp3 Doğancı ve Cp4 Atlas Beslenme noktalarında aşağıda belirtilen kurallar doğrultusunda yarışmacılara supporter (destekçi) desteğine izin verilmektedir.
* 100k Parkuru için Cp1 - Akçalar , Cp2 Unçukuru , Cp3 Maksempınar , Cp4 Üçpınar , Cp5 Atlas , Cp6 Misi , Cp7 Doğancı ve Cp 8 Atlas Beslenme noktalarında aşağıda belirtilen kurallar doğrultusunda yarışmacılara supporter (destekçi) desteğine izin verilmektedir.
* Yukarda belirtilen Cp Noktalarından 100 metre öncesine ve 100 metre sonrasına Yarışmacılara supporter (destekçi) desteğine izin verilmektedir.
* 61k ve 100k parkurlarındaki 2 Adet su noktası (Demirci su noktası ve Kadriye su noktası) yarışmacılara supporter - destekçi desteğine izin verilmeyecektir.
* Cp (beslenme) Noktalarında yarışmacılara supporter (destekçi) desteğine gelen kişiler, diğer yarışmacıların çip okutmasına ve beslenme hizmeti almalarına engel olursa Destekledikleri yarışmacı diskalifiye edilecektir.
* Yukarda belirtilen CP (beslenme) noktaları haricinde 61k ve 100k parkurları içerisinde yarışmacılara supporter (destekçi) desteğine izin verilmeyecektir. Bu kurala uymayan yarışmacılar diskalifiye edilecektir.

 4. GÜVENLİK VE SAĞLIK

Organizasyon, kötü hava koşulları oluşması durumunda (örn. yoğun sis, fırtına) katılımcıları tehlikeye atmamak ve sağlıklı koşullarda koşmalarına olanak sağlamak amacıyla koşuyu durdurma, kısaltma veya iptal etmeyi de içerebilecek değişikleri yapma hakkına sahiptir. Bu tür değişiklikler olduğu takdirde koşu öncesinde veya koşu sırasında ara noktalarda katılımcılara bildirilecektir. Katılımcılar verilen kararlara uymakla yükümlüdür.

Yerleri koşu öncesinde duyurulmak kaydıyla, koşu boyunca önemli ara noktalarda ve organizasyonun gerekli gördüğü yerlerde sağlık ekipleri ve/veya ambulans bulunacaktır. Sağlık ekipleri gerekli gördükleri takdirde katılımcıları sağlık kontrolünden geçirebilir ve koşmaya engel veya sağlık açısından riskli bir durum olduğuna kanaat getirdiklerinde ilgili katılımcıların koşuya devam etmesini engelleyebilir. Katılımcılar verilen kararlara uymakla yükümlüdür.

5. GENEL KURALLAR

* Koşu herkesin katılımına açıktır. 33K, 61K ve 100K Katılımcılarının koşmalarına engel olmadığını belirten 6 aylık bir sağlık belgesine veya bir spor federasyonundan onaylı sporcu lisansına sahip olmaları gerekmektedir. İlgili belgeler koşu öncesi organizasyona ibraz edilmelidir. ( Sağlık raporu 15K için gerekli değildir)

* Katılımcılar Risk Kabul Formu'nu imzalayarak kendi sorumlulukları ile yarışırlar.

* Yarışmacılar kısmi-kendi kendine yeterlilik esasına göre ancak belli noktalarda kısmi ikmal ve yardım alabilir. Koşucular tarafından taşınması gereken zorunlu malzemeler, giysiler, yiyecek ve içecekler vardır.

* Yarışmacılar göğüs numaralarını her zaman görünür şekilde takmalıdır.

* Yarışmacılar yarış programında belirtilen zamanda başlangıç noktasında bulunmalıdır. 

* Yarış boyunca tüm kontrol noktalarından geçmelidir. Kontrol noktalarından geçmeyen yarışmacılar diskalifiye edilir.

* Yarışmayı terk eden sporcular organizasyona bilgi vermekten sorumludur.

* Yarışma boyunca çekilen fotoğraf ve diğer görüntülerin hakları organizasyona aittir, herhangi bir hak talep edilemez. 

*Yarışma süresince 33K, 61K ve 100K parkurlarında kulaklıkla müzik dinlemek yasaktır.

*65 yaş üstü katılımcılar, EKG ve Kardiyologdan almış oldukları sağlık raporuyla yarışmaya katılırlar.

Paralimpik (Engelli) koşucu kayıtları sadece 6k Parkuru için alıncaktır. 

  • Engelli raporunun  info@dagyeniceultra.com adresine mail atılması gerekmektedir.