GENEL BİLGİLER

GENEL BİLGİLER

GENEL BİLGİLER VE KURALLAR

1.KATILIM ŞARTLARI

 Koşu 18 yaşın üzerinde herkesin katılımına açıktır. 32K ve 59K Katılımcılarının 22 Ağustos 2020 tarihinde geçerli ve koşmalarına engel olmadığını belirtir bir sağlık belgesine veya bir spor federasyonundan onaylı sporcu lisansına (Atletizm, Triatlon veya Bisiklet Federasyonları)sahip olmaları gerekmektedir. İlgili belgeler koşu öncesi organizasyona ibraz edilecektir. Koşucuların atletik hazırlıklarının olması ve farklı hava ve doğa şartlarına uygun kıyafetler giymeleri gerekmektedir.

2.KAYIT BİLGİLERİ

Koşuya sadece kayıtlı koşucular katılabilir. Kayıtlar dagyeniceultra.com internet sitesinden ALİVEX.COM üzerinden gerçekleştirilecektir. Kayıt butonuna tıklandığında kayıt olacağınız sayfaya yönlendirileceksiniz. Son kayıt tarihi 18 Ağustos  2020 saat 17:00'dir.

Parkur değişiklikleri için son tarih  14 Ağustos 2020 saat 17:00'dir.

Yapılan her kayıt kişiye özeldir. Kayıt devrine veya bir katılımcı yerine başka birisinin koşmasına izin verilmeyecektir.

 

 

15.01.2020
01.03.2020

02.03.2020
12.04.2020

13.04.2020
25.05.2020

6k

80 TL

110 TL

140 TL

13k

110 TL

140 TL

170 TL

32k

145 TL

180 TL

215 TL

59k

190 TL

230 TL

270 TL 

 

Kayıt ücreti aşağıda listelenmiş olan maddeleri kapsamaktadır :

  • Göğüs Numarası
  • Zaman öiçümü
  • Koşu tişörtü
  • Parkur boyunca ara noktalarda yiyecek ve içecek desteği
  • Koşuyu başarı ile bitiren katılımcılar için bitiren madalyası

 

3. GÜVENLİK VE SAĞLIK

Organizasyon, kötü hava koşulları oluşması durumunda (örn. yoğun sis, fırtına) katılımcıları tehlikeye atmamak ve sağlıklı koşullarda koşmalarına olanak sağlamak amacıyla koşuyu durdurma, kısaltma veya iptal etmeyi de içerebilecek değişikleri yapma hakkına sahiptir. Bu tür değişiklikler olduğu takdirde koşu öncesinde veya koşu sırasında ara noktalarda katılımcılara bildirilecektir. Katılımcılar verilen kararlara uymakla yükümlüdür.

Yerleri koşu öncesinde duyurulmak kaydıyla, koşu boyunca önemli ara noktalarda ve organizasyonun gerekli gördüğü yerlerde sağlık ekipleri ve/veya ambulans bulunacaktır. Sağlık ekipleri gerekli gördükleri takdirde katılımcıları sağlık kontrolünden geçirebilir ve koşmaya engel veya sağlık açısından riskli bir durum olduğuna kanaat getirdiklerinde ilgili katılımcıların koşuya devam etmesini engelleyebilir. Katılımcılar verilen kararlara uymakla yükümlüdür.

4. GENEL KURALLAR

* Koşu herkesin katılımına açıktır. 32K ve 59K Katılımcılarının koşmalarına engel olmadığını belirten 6 aylık bir sağlık belgesine veya bir spor federasyonundan onaylı sporcu lisansına sahip olmaları gerekmektedir. İlgili belgeler koşu öncesi organizasyona ibraz edilmelidir. ( Sağlık raporu 13K için gerekli değildir)

* Katılımcılar Risk Kabul Formu'nu imzalayarak kendi sorumlulukları ile yarışırlar.

* Yarışmacılar kısmi-kendi kendine yeterlilik esasına göre ancak belli noktalarda kısmi ikmal ve yardım alabilir. Koşucular tarafından taşınması gereken zorunlu malzemeler, giysiler, yiyecek ve içecekler vardır.

* Yarışmacılar göğüs numaralarını her zaman görünür şekilde takmalıdır.

* Yarışmacılar yarış programında belirtilen zamanda başlangıç noktasında bulunmalıdır. 

* Yarış boyunca tüm kontrol noktalarından geçmelidir. Kontrol noktalarından geçmeyen yarışmacılar diskalifiye edilir.

* Yarışmayı terk eden sporcular organizasyona bilgi vermekten sorumludur.

* Yarışma boyunca çekilen fotoğraf ve diğer görüntülerin hakları organizasyona aittir, herhangi bir hak talep edilemez. 

*Yarışma süresince 32K,ve 59K parkurlarında kulaklıkla müzik dinlemek yasaktır.

*65 yaş üstü katılımcılar, EKG ve Kardiyologdan almış oldukları sağlık raporuyla yarışmaya katılırlar.